Nowy dział na stronie Wendrusza: Malarstwo / Pani Danuta Sewruk "Prusy Wschodnie Malowane w oknach" oraz zaproszenie na wernisaż.

 Miejsce na naszej stronie powiązane z malarstwem i utalentowanymi artystami ziemi węgorzewskiej. Przedstawiamy pierwszą utalentowaną artystkę - Pani Danuta Sewruk - "Prusy Wschodnie Malowane w oknach"

Zapraszamy do galeri: https://wendrusz.pl/media/malarstwo 

 24 lutego 2022 roku zapraszamy na wernisaż malarski Pani Danuty Serwruk, spotkanie odbędzie się o 17:00. „Prusy Wschodnie malowane w oknach” będą wystawą tak dla regionalistów, jak i dla miłośników malarstwa. „[Moje] obrazy (…) inspirowane są widokówkami historycznymi z XIX i XX wieku – mówi autorka prac – Chęć stworzenia tych malowideł powstała dzięki mojemu mężowi, Robertowi Sewrukowi. To on poprosił mnie o namalowanie obrazu miasta Angerburg do jego kolekcji pamiątek i widokówek z dawnego Angerburga, dzisiejszego Węgorzewa”.
 Jak widać, życzeniu męża stało się za dość, bo na jednym dziele Pani Danuta nie poprzestała. Jej liczne prace oprócz dawnego Węgorzewa przedstawiają również historyczną architekturę Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna…
 Umieszczone w oryginalny sposób w okiennych ramach obrazy są więc poniekąd oknami, przez które oglądamy historyczną, niestety przeważnie już nieistniejącą, zabudowę miast byłych Prus Wschodnich.
 Zapełniając swoje płótna, autorka myślała o zbliżającej się rocznicy 450-lecia ukochanego Węgorzewa, dlatego to nasze miasto dominuje w jej twórczości.

 Zapraszamy do biblioteki!


273837932_4716947368402827_3975648627649847054_njpg